Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Odabir gramofona: Project, Teac, AT

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
mfrank View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mfrank Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Odabir gramofona: Project, Teac, AT
    Objavljeno: 19.siječanj.2016 u 21:28
Pozdrav,
posto sam laik i gramofon kupujem dragoj mi osobi, molio bi savjet za kupovinu istog do cca 3000kn.
U izboru su Project Debut Ortofon OM-10 - 2900kn (neozbiljno mi izgleda s "udicom"), Teac TN 300 - 2900kn, TN 200 - 2200kn (ostane za bolju zvucnicu?), AT LP120USB ili nesto drugo.
Koristilo bi se predpojacalo u gramofonu.
Puno hvala
Na vrh
mfrank View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mfrank Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.siječanj.2016 u 21:39
Previdio sam da Debut nema predpojacalo, pa ispada iz izbora, a ulazi Essential MK2 Ortofon OM-5E - 2700kn.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.siječanj.2016 u 22:38
To su sve pocetni modeli gramofona. Phono pretpojacalo ugradjeno u takve gramofone i nije neka kvaliteta. Takodjer, phono sekcije u starijim integriranim pojacalima nisu neka sreca, ako se ne radi o zaista vrhunskim pojacalima.

Ako se gramofon kupuje zbog kvalitete reprodukcije, onda ovi s tim zvucnicama i pretpojacalima nece dati neku jako visoku kvalitetu zvuka. Ako se gramofon kupuje tek da se ima, za probu, i ulazak u svijet gramofona, onda ce svaki od ovih biti dobar. Od predlozenih ja bih izabrao AT, to je light verzija poznatog Technicsa SL-1210. Ako nista drugo, duplo je tezi od konkurencije.

Pametnom kupnjom na SH trzistu za 3.000 kn dao bi se nabaviti bolji gramofon i zvucnica, no potrebno je cekati pravu priliku i malo se razumjeti u to sto se kupuje. Vjerujem da SH kao opcija za dar ne igra... pa bih ja opet birao onaj AT.

Uz gramofon dodaj i jednu plocu, ako buduci vlasnik/ca nema nista svoga. 

Na vrh
mfrank View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mfrank Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2016 u 11:00
Da li je AT samo kopija dizajnom ili su i ugradene komponenete/konstrukcija na tragu Technicsa?
Ovo malo sta sam istraivao, nisam uspio izvuci zakljucak:
- direct drive je vecinom za DJ namjene? Ako je AT DJ gramofon, da li to znaci da je manje audiofilski?
- nije mi jasna upotreba stroboskopa i namjestanja brzine posto ga nemaju svi gramofoni. Da li je to u DJ svrhe ili fino podesavanje/kompenazcija ukoliko se remen rastegne pa proklizava ili lezaj EM blokira pa ovaj vrti zericu sporije itd.?
Posto je nedavno, nadomak mene u Rijeci, na prodaju bio 35god. star Technics 1700 MKII, moze li komentar u kvaliteti reprodukcije s novim AT-om 120?
SH moze ako je sve u ispravnom stanju, pa ako ima konkretnih prijedloga... :)
Eh da, da li je moguce bez preinaka staviti novu zvucnicu na neki stariji renomirani model ako upali SH opcia i kako uopce stojimo s rezervnim dijelovima/serviserima?
THX
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2016 u 12:29
Originalno postano od strane člana: mfrank mfrank napisao:

Da li je AT samo kopija dizajnom ili su i ugradene komponenete/konstrukcija na tragu Technicsa?
Ovo malo sta sam istraivao, nisam uspio izvuci zakljucak:
- direct drive je vecinom za DJ namjene? Ako je AT DJ gramofon, da li to znaci da je manje audiofilski?

AT je u biti taj Technics, ali malo pojednostavljen, bolje reci pojeftinjen. I dalje bi to trebao biti dobar gramofon. Taj Technics je prvenstveno DJ namjene, ali je sasvim dobar i kao audiofilski gramofon. I sam imam SL-1210 i zadovoljan sam njime, a imao sam nekoliko Thorensa iz sredine njihove ponude, pa i one prema visoj klasi, Clearaudio, Sansui... 

- nije mi jasna upotreba stroboskopa i namjestanja brzine posto ga nemaju svi gramofoni. Da li je to u DJ svrhe ili fino podesavanje/kompenazcija ukoliko se remen rastegne pa proklizava ili lezaj EM blokira pa ovaj vrti zericu sporije itd.?

Stroboskop prvenstveno sluzi kao kontrola broja okretaja. DJ gramofoni imaju onu rucicu za promjenu brzine vrtnje, ali to mi audiofili ne koristimo. Ako se remen rastegne, treba ga mijenjati. Lezaj ne smije ni najmanje blokirati. Stroboskop ne sluzi za podesavanje brzine, on nam je kontrola da je sve u redu, i da nema fluktuacija pri okretanju tanjura...

Posto je nedavno, nadomak mene u Rijeci, na prodaju bio 35god. star Technics 1700 MKII, moze li komentar u kvaliteti reprodukcije s novim AT-om 120?
SH moze ako je sve u ispravnom stanju, pa ako ima konkretnih prijedloga... :)
Eh da, da li je moguce bez preinaka staviti novu zvucnicu na neki stariji renomirani model ako upali SH opcia i kako uopce stojimo s rezervnim dijelovima/serviserima?
THX

Technics 1700 je slican SL-1210, takodjer direktni pogon, ali ima plivajucu shasiju. To je dobar gramofon i trebo bi biti bolji od ovog AT, koji je ipak malo okljastren. Sad, jedan je star, drugi je novi pa ces morati izabrati sto ti je vaznije.

Nova zvucnica se moze montirati na prakticno svaki "normalan" gramofon. Prihvat zvucnice je standard vec cetrdesetak godina. Naravno, ne ide svaka zvucnica na svaku rucku, cak i ako se moze montirati. Tu treba malo znanja sto izabrati...

Rezervnih dijelova kod gramofona prakticno i nema, osim gumice za remenski prijenos. Nesto od tih gumica se moze naci i kod nas, a ako nema, onda preko interneta. Kod DD gramofona nema razervnih dijelova koje bi korisnik trebao mijenjati. Jednom u dvije godine kap silikonskog ulja u lezaj tanjura i brisanje prasine, to je svo odrzavanje. Podesavanje rucke i zvucnice trazi nesto znanja i iskustva, ali informacije o tome se daju naci na internetu. Dovoljno je za prvu ruku, pa i vise od toga...

Servisa za gramofone, osim za ove novije koje si spominjao u prvom postu, nema. A nisu ni potrebni. Na dobrom gramofonu nema se sto pokvariti, ako se normalno koristi. Nisam cuo da je nekom otisao motor na dobrom gramofonu. Treba izbjegavati plasticne gramofone s automatikom (navodjenje rucke na pocetak ploce i povrtak kad se dodje do kraja ploce). To su oglavnom jeftiniji gramofoni, slabije konstrukcije i automatika cesto zna biti u kvaru. Normalan manualni gramofon srednje klase, uz normalno rukovanje, i minimalno odrzavanje je prakticno nepoderiv stroj...

Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2016 u 15:21
Pozdrav...

Iako sam totalni outsider za gramofone, slušao sam kratko jedan Dual sa ugrađenim predpojačalom i automatikom, izvučao mi je jako dobro...

Iako je malo skuplji, praktički 4 k kn, ako automatika igra te je nužno ugrađeno predpojačalo, ovo je po meni jedina opcija, a da stvarno nešto i vrijedi...

http://www.alfredfehrenbacher.de/Plattenspieler/Produkte/CS-455-1/197.html

http://www.ronis.hr/product.asp?product=gramofon-dual-cs-455-1-ev&code=Dual+CS+455-1+EV

http://hd-multimedia.com/proizvodi/dual-cs-455-1-ev/?lang=hr

Možda i griješim ako kažem da je ovo jedini dobar novi gramofon sa automatikom i ugrađenim predpojačalom, pa ako netko ima više informacija, neka se slobodno javi...

Editirao Doomsday - 20.siječanj.2016 u 15:21
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2016 u 15:50
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Iako sam totalni outsider za gramofone, slušao sam kratko jedan Dual sa ugrađenim predpojačalom i automatikom, izvučao mi je jako dobro...

Pa hoce gramofon zvucat prilicno dobro, ako je dobro podesen. Cak i jeftini s jeftinim zvucnicama, sviraju dobro. Nazalost, za malo bolje treba vise zavuci ruku u dzep.

Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

http://hd-multimedia.com/proizvodi/dual-cs-455-1-ev/?lang=hr

Možda i griješim ako kažem da je ovo jedini dobar novi gramofon sa automatikom i ugrađenim predpojačalom, pa ako netko ima više informacija, neka se slobodno javi...

Radi se o novom gramofonu. Tome ce automatika raditi. Radila je i onima automatskim iz sedamdesetih, ali rijetko koja radi i danas... iako im se tanjuri uredno vrte...

Problem s ovakvim gramofonima je njihova mala masa, konkretno ovaj je ispod 5,5kg. Ako bi tanjur trebao imati bar 2-3kg, onda vidimo sto ostane za kuciste. A ugradjeno phono pretpojacalo nikad nije dobro rjesenje, nego jeftino rjesenje.

Ne kazem da taj gramofon nije dobar, ali audiofil bi trebao ici za nesto boljim rjesenjima.

Na vrh
mfrank View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mfrank Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2016 u 16:24
Kako se inace rjesava pomicanje vlastitih vibracija masom? Vidim da AT koristi komad flaha za napucat masu. Gramofon bi trebao stajati u L prostoru (kuhinja, blagovaona, dnevni boravak). Da li je mozda pametnije uzeti laksi, bez lima. Prostorija se pri kuhanju, slabo provketravanju - da se ne bi na tom flahu odvajao kondenzat -> korozivni uvjeti u gramofonu. Da li drugi gramofoni imaju kamen, mramor isl. Ili je ovo uzanca?
Na vrh
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2016 u 20:42
Samo ti kupi Duala i ne zamaraj se problemom oko mase tanjura. Vjerujemo da ugrađena RIAA nije ništa lošija od vanjskih, tipa Nad,project i sl. A Feherbacher je znao zašto će nastaviti proizvodnju
tih nekoliko modela

Editirao zuzi - 20.siječanj.2016 u 20:44
Think pozitiv stay negativ
Na vrh
mfrank View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mfrank Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2016 u 19:58
Edison,moze li jos komentar na at lp5,cca 3300kn...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,293 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Uradi sam